Stratejik Teknik Ekonomik Araştırmalar Merkezi – STEAM

9. Uluslararası Telekomünikasyon Arenası

TELEKOM PERSPEKTİFİNDEN DEĞİŞEN DÜNYA VE GELİŞEN TEKNOLOJİLER

08:30 – 09:00    KAYIT / Çay-Kahve İkramı

09:00 – 09:30    ARENA SUNUMLARI
    M. Sait GÖZÜM (STEAM Telekomünikasyon Danışma Kurulu Başkanı)
    Prof. Dr. Osman COŞKUNOĞLU (Türkiye-AB Karma Parlemento Komisyonu Üyesi /CHP Milletvekili)
    Dr. Osman COŞKUN (STEAM Konferans Başkanı-AKP Milletvekili)

09:30 – 10:15     AÇILIŞ KONUŞMALARI
    Dr. A.Zahid AKMAN (RTÜK Başkanı)
    Dr. Tayfun ACARER (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı)* 
    Binali YILDIRIM (Ulaştırma Bakanı)

10:15 – 10:30    AÇILIŞ SUNUMU
    Celalettin DİNÇER (Operasyon Başkanı / TÜRK TELEKOM)
 
10:30 – 10:45    AB SUNUMU
    Olivier F. PASCAL (AB Komisyonu Bilgi Toplumu Genel Müdürlüğü Türkiye Masası Temsilcisi)

10:45 – 11:45    TELEKOMÜNİKASYON İŞLETMECİLERİ PLATFORMU:
    TÜRKİYE’DE TELEKOM PAZARI

    * Krizin Yatırımlara Etkileri ve Çözüm Önerileri
    * Daralan Pazar İçin Stratejiler ve Son Kullanıcılara Etkisi
    * Dünya Ekonomisi Krizde İken Türkiye’de Telekom Pazarı
    * Gelişen Pazarda Telekom İşletmecilerinin Vizyonu
    * Kapsama, VoIP, 3G, 4G Yatırımları, Numara Taşınabilirliği
    Platform Başkanı :  Dr. Hasan ALKAŞ ( Baş Ekonomist / AB)
    Celalettin DİNÇER (Operasyon Başkanı / TÜRK TELEKOM)
    Cengiz ANIK (Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yrd. / AVEA)
    Tayfun ÇATALTEPE  (Kurumsal Stratejiler ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yrd. / TURKCELL)

11:45 – 12:00    Çay-Kahve İkramı

12:00 – 13:30    OTURUM – I:
    AVRUPA BİRLİĞİ REGÜLASYONLARININ VE ULUSAL DÜZENLEYİCİ KURUMLARIN YATIRIMLARA ETKİSİ

    Oturum Başkanı: Mehmet ÇELEBİLER (TELKODER Yönetim Kurulu Başkan Vk.)
    Innocenzo GENNA (ECTA Yönetim Kurulu Başkanı)
    Karen NORTHEY  (Kamu İlişkileri Direktörü / BRITISH TELECOM )
    Jukka-Pekka KRISTIAN  JOENSUU (TDC)

13: 30 – 14:30    ÖĞLE YEMEĞİ

14:30 – 16:45    INTERAKTİF PLATFORM – II
     ULUSLARARASI YATIRIMLAR, FİNANSMAN, STRATEJİK TRENDLER VE ITC

    *Krize rağmen Telekom Sektöründe Artan Yatırımlar ve Finansman Arayışları
    *Telekom Sektöründe Stratejik Trendler (Küreselleşme, Deregülasyon/Serbestleşme,Birleşme, Yakınsama) ve Yeni İşbirliği Alanları
    *Telekom Pazarında Kurumsal ve Teknolojik Yakınsama
    * MVNO, IPTV ve Yeni Servislerde Vizyon Açılımları

14:30 – 14:45     SUNUM:
        Dr. Yiğit KULABAŞ (Genel Müdür Yardımcısı / ERICSSON)

14:45 – 16:30    Bölüm – I: YATIRIM FONLARI VE FİNANSMAN ARAYIŞLARI
    Oturum Başkanı:  Anthony WILSON (Deloitte Türkiye Kurumsal Finansman Sorumlu Ortağı)
    Gita SORENSEN (KPMG)
    Carlo GESSI (Türkiye Genel Müdürü / ACCENTURE DANIŞMANLIK)
    Levent BOSUT (Yönetici Direktör / PDF CORPORATE FINANCE/ TAIB GRUP)*
    Selim KENDER (Başkan Yardımcısı / TURKVEN PRIVATE EQUITY)
       
16:30 – 16:45    Çay ve Kahve Arası

16:45 – 18:30    Bölüm – II: TELEKOM SEKTÖRÜNDE YENİ SERVİSLER, AÇILIMLAR VE İŞBİRLİĞİ ALANLARI: YAKINSAMA, 3G, NUMARA TAŞINABİLİRLİĞİ, IPTV, MVNO VE İÇERİK REKABETİ
    Oturum Başkanı: Hakan TAHİROĞLU (STEAM Telekomünikasyon Danışma Kurulu Üyesi)
    Dr. Murat CANDAN (Uzman / BTK)
    RTÜK Temsilcisi
    Erem DEMİRCAN ( Pazarlama ve İletişim Başkanı / TÜRK TELEKOM)
    Ceylan DEMİR (Regülasyon Stratejileri ve Operatörlerarası İlişkiler Departman Müdürü / AVEA)
    Sertan ERATAY (3G Program Yöneticisi / TURKCELL)
    Mehmet Fazıl ESEN (Genel Müdür / DOĞAN TELEKOM)

18:30 – 19:30    OTURUM – II: “OYUN”CULAR: TÜRKİYE VE SEKTÖR İÇİN YENİ BİR ÇIKIŞ YOLU
     * Web ve Mobil Uygulamalar için Oyun
     * Yeni Yatırım Alanı ve Yeni Sektör: Oyun
    Özer YALÇIN (Ürün Geliştirme ve Yönetimi Direktörü / TTNET)
    Ergun GÜVENÇ ( Genel Müdür / PIXOFUN OYUN STÜDYOLARI)
    Ferhan ÖZKAN (Kurumsal Iliskiler Koordinatoru / METUTECH – ATOM)
    T. Saygın ERGEN (Ürün Müdürü / NORTEC EURASIA-NINTENDO)

19:30        KAPANIŞ

08:30 – 09:00      Çay-Kahve İkramı
                        
09:00 – 09:15      AÇILIŞ KONUŞMASI
    Prof. Dr. Kemal CILIZ (TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi/Telekom Komisyonu Bşk.)
    Mehmet ÇELEBİLER (TELKODER Yönetim Kurulu Başkan Vk.)
   
09:15 – 09:45    AÇILIŞ SUNUMLARI
    Tahsin YILMAZ (Genel Müdür / TTNET)
     Ali KANÇAL (Genel Müdür / ALCATEL – LUCENT)

09:45 – 10:00    SUNUM
MVNO SİSTEMLERİNİN FUTBOL KULÜPLERİNDEKİ UYGULAMALARI

    Hakan DEMİR (Genel Müdür / FENERBAHÇE İLETİŞİM HİZMETLERİ)
   
10:00 – 11:45      INTERAKTİF PLATFORM – III
    BİLGİ TEKNOLOJİLERİ, TELEKOMÜNİKASYON VE MEDYA ETKİLEŞİMİ
    * IPTV
    * Kablo TV,
    * Medya, İletişim ve Fırsatlar
    * Online Servisler
    * Medya Dağıtıcıları ve İçerik
    Platform Başkanı: Dinç ÜNER (CNNTÜRK İcra Kurulu Başkan Yardımcısı)
    Turgut KIRCI (İnteraktif Servisler Müdürü – IPTV / TTNET)
    Fatih OFLAZ (Yönetim Kurulu Başkanı / MCD)
    Altan CİN (Genel Müdür / SinemaTV)
    Yaman ALPATA (Genel Müdür Yardımcısı / D-SMART )
   
11:45 – 12:00    Çay-Kahve Servisi

12:00 – 13:30    İNTERAKTİF PLATFORM – IV:
    TELEKOM REKABETİNDE İŞ ORTAKLIKLARI VE YENİ OYUNCULAR
    Platform Başkanı: M. Sait GÖZÜM (STEAM Telekomünikasyon Danışma Kurulu Başkanı)
    Bölüm – I: YENİ TEKNOLOJİLER ve TRENDLER
    * 3G/4G
    * Wi-Max ve LTE
    * Mobil-Eğlence Yakınsaması ve Çözümleri
    * Kablosuz Erişim, Femtocell
    * Yeni Nesil Erişim, İnternet, IPv6 ve İnnovasyon
    * Birleşik haberleşme – VoIP
    * Triple Play, Tümleşik Servis Platformları, NFC (Yakın Saha İletişimi)
    İsmet GÖKDUMAN (Satış ve Pazarlama Direktörü / ZTE)
    Sven HELLSTEN (Genel Müdür Yardımcısı / ERICSSON)
    Hakan ERKAN (Genel Müdür Yardımcısı / CISCO )
    Bülent KAYTAZ (Genel Müdür / ARGELA)
    Lütfi YENEL (Yönetim Kurulu Üyesi / GANTEK TEKNOLOJİ)*

13:30 – 14:30     ÖĞLE YEMEĞİ

14:30 – 16:30    Bölüm – II: BİLGİ TEKNOLOJİLERİ, İÇERİK ÇÖZÜMLERİ VE UYGULAMALAR
    * Mobil ve Yeni Convergence Sistemleri
    * 3G ve MVNO İş Modelleri ve Trendler
    *İçerik ve Uygulamalar (Vitamin, Web TV, Müzik İndirme, E-Ticaret, Video Paylaşımı, Mobil Pazarlama ve Mobil Ödeme)
    * Mobilite ve İçerikte Fırsatlar
    * Kişiselleşmiş Hizmetler
    * Multi-Play, Video Servisler
    Özer YALÇIN (Ürün Geliştirme ve Yönetimi Direktörü / TTNET)
    Harun TİFTİKÇİ (Genel Müdür Yardımcısı / KOÇNET)
    Ali GÜRER (Genel Müdür Yardımcısı / SEBİT)
    Egemen GÖNEN (Windows Mobil İş Direktörü / MICROSOFT)
    Yunus ÇELEBİLER (Portal Müdürü / TÜRK.NET)
    Hakan ŞAPÇI (İş Geliştirme Müdürü / VEGATEL İLETİŞİM)

16:30 – 16:45     Çay ve Kahve Arası

16:45 – 18:45    OTURUM – III: BİLİŞİM SUÇLARI, GÜVENLİĞİ VE HUKUKU
    Oturum Başkanı: Füsun NEBİL (Türk İnternet)
    Ömer BOZ (Hukuki Konularla İlgili İletişim Uzm., Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, BTK)
    Prof. Dr. Şeref SAĞIROĞLU (Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi)
    Doç. Dr. Ahmet KOLTUKSUZ (İzmir İleri Teknoloji Enstitüsü, Bilgisayar Müh. Böl. Öğretim Üyesi)
    Yrd. Doç. Dr. Leyla Keser BERBER (E-Dönüşüm Türkiye Dönüşüm Liderleri Kur. Üyesi)
    Dr. Hakan KIZILARSLAN (Ankara Cumhuriyet Savcısı)
       
18:45 – 19:00    SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ – M. Sait GÖZÜM (STEAM Telekomünikasyon Danışma Kurulu Bşk.)

19:00    KAPANIŞ